Omomorto Sui Lieviti

Giovanni Menti Omomorto Sui Lieviti

Svěží frizzante z lokální odrůdy Durella s malým podílem Garganegy (1,5%), které kvasilo v láhvi. Na začátku proběhla primární fermentace v nerezových tancích bez řízené teploty. Sekundární kvašení bylo nastartováno sladkým vínem Albina (vyrábí se ze sušených hroznů) a víno dokvasilo v láhvi pod korunkou bez přidané síry.

V dávnějších dobách si vinaři z Gambellary s oblibou připravovali břeskně perlící víno pro vlastní potřebu tak, že základní lehké víno poznovu rozkvášeli sladkým moštem ze sušených hroznů určených pro výrobu passita řečeného Recioto. Toto víno pak lahvovali i s rozptýlenými kvasnicemi, jež později klesaly ke dnu.

Můžete jej pít dvojím způsobem: buď před otevřením kvasnice protřepete a naléváte zamlžené, ale plnější a krémovější víno, nebo necháte kvasnice u dna a pijete čiré, štíhlé frizzante, které nebylo před lahvováním sířeno. Doporučujeme zakoupit hned dvě lahve a obojí způsob podávání vyzkoušet. Stojí to za to!

Typ vína Suché
Ročník 2015
Alkohol 11,5
Odrůda Durella, Garganega
Původ Itálie | Veneto | Gambellara
Barva Bílé

330 Kč

Giovanni Menti

Vinařství Menti má dlouhou rodinnou tradici a bylo založeno na konci 19. století v obci Gambellara (oblast Veneto). Původně vyráběli vína jen pro sebe, ale postupem času se začala dostávat na trh. V současné době vede vinařství Stefano Menti. 

Více o vinařství

Další vína vinařství