Villány trio

Horst Hummel Villány trio

Do našeho portfolia jsme zařadili nového vinaře z maďarské oblasti Villányi. Horst Hummel před lety pověsil právničinu na hřebík a začal se věnovat vínům. Jeho směřování k přírodním postupům bylo přirozené a v současné chvíli se řídí biodynamickými postupy. 

Na konci roku 2016 jsme se po jeho degustaci ve VELTLINU rozhodli zařadit část vín, která nás nejvíce zaujala. Z nich jsme vybrali 3 zástupce a nabízíme vám je ve zvýhodněném balíčku.

Ochutnejte čistou Frankovku z ročníku 2012, velmi šťavnaté a skvěle pitelné cuvée Loess a osobitý Cabernet Sauvignon, který ukazuje jaký je skutečný smysl této odrůdy.

Balíček obsahuje:
Kékfrankos Nagytótfalu 2012
Lehká svěží a šťavnatá Frankovkaz Villány. Ruční sběr, zrání na jemných kalech zhruba jeden rok. V chuti dominuje ovoce, lehké tříslo a pěkná mineralita. Frankovka na každodenní popíjení.

Loess 2009
Cuvée odrůd Cabernet Sauvignon, Frankovka a Modrý Portugal. Ve víně se dokonale odráží každá z odrůd a společně jejich vlastnosti dávají vyniknout tomuto vínu. Plnější, hluboké červené s tmavou intenzivní barvou, jemným tříslem a šťavnatou dochutí. Skvělé jako doplněk k tmavým masům.

Cabernet Sauvignon Nagytótfalu 2010
Cabernet Sauvignon ve skvělé kondici. Uhlazený s pěkným tříslem, ovocnější charakter – tmavé lesní ovoce, štavnaté s pěknou kyselinou a výraznější mineralitou. Dlouhý potenciál zrání.

1 100 Kč

Namísto 1 250 Kč

Horst Hummel

Horst Hummel původně právník se před lety zamiloval do oblasti Villány v Maďarsku, nejdřív koupil malou část vinohradů a postupem času se rozrostl až na současných 8 ha.

Více o vinařství

Další vína vinařství

Obsah balení