Zbožňujeme autentická vína.
A vy budete taky

Vinařské regiony bývalé habsburské monarchie

V centru našeho zájmu i srdce leží vinařské regiony bývalé habsburské monarchie. Víno je pro nás teleport, skrze který cestujeme do krajin, ve kterých se rodí to nejlepší. Do každé lahve se otiskává osobnost a příběh vinaře. Rádi vám ho budeme vyprávět.

Autentickým vínům jsme propadli už před mnoha lety, proto jsme založili značku Autentisté a začali pořádat festival Praha pije víno.

Všichni vinaři, s nimiž spolupracujeme, jsou naši přátelé

Zní to možná jako fráze, ale je to skutečně tak. Za našimi vinaři často a rádi jezdíme na vinice, kde si necháváme vyprávět, jak se daří jejich keřům, které víno budou lahvovat... jak popsat náš vztah? Důvěra prověřená roky (a litry vín) a úcta k jejich nelehké práci (viděli jste někdy upracované ruce vinaře…?) Vinaře zveme k nám do baru – chceme, abyste se do nich mohli zamilovat i vy.

Kdo za tím stojí

Bogdan Trojak
zakladatel VELTLINu – vinař – básník – romantik

Než Bogdan otevřel náš vinný bar, devět let sám vinařil. Pokud ho nepotkáte ve VELTLINu, najdete ho pracovat (nebo psát básně) na vinohradu, který vysadil ve Velkých Žernosekách. Coby vrchní propagátor autentických vín založil značku Autentisté a festival Praha pije víno.

Standa Soukup
spolumajitel VELTLINu – hlava i ruce – vášnivý kuchař

Standa je v každodenním kontaktu s vinaři a jejich víny. Spolu s týmem, který vede, vybírá, jaké víno budete moct ochutnat v baru nebo v některé z kaváren a restaurací, kam vína dodává. Práci si nosí i domů: rád ochutnává vinné „úchylárny”, skrze které se teleportuje za vinaři, které považuje za svou druhou rodinu.

Kristýna Moravcová
manažer baru

Kristýna je stěžejní osobnost našeho vinného baru, a to hlavně pro její mimořádné znalosti a vášeň pro naturální vína. Zná osobně každého vinaře a vinařku, stejně jako příběh jejich vín v naší nabídce. Její cesty za vínem jsou poučné a plné neuvěřitelných zážitků. Často sedne s batohem do vlaku a vydá se na moravskou vinici, vyrazí do Champagne na sběr hroznů nebo navštíví svou oblíbenou maďarskou oblast Somló. Není to ale jen její touha po poznání, cestování a dobrodružná povaha, pro kterou jí tu všichni máme rádi. Ty, kdo přijdou k nám do baru, vždy přivítá s otevřenou náručí.

Fakturační údaje

Bioclub s. r. o. 
Křižíkova 488/115,
Praha 8 

IČ: 25364545 
DIČ: CZ 25364545

Číslo účtu: 22224080/5500

Firma Bioclub s.r.o. je zapsaná u Městského soudu v Praze, oddíl C 215866