Zbožňujeme autentická vína.
A vy budete taky

Vinařské regiony bývalé habsburské monarchie

V centru našeho zájmu i srdce leží vinařské regiony bývalé habsburské monarchie. Víno je pro nás teleport, skrze který cestujeme do krajin, ve kterých se rodí to nejlepší. Do každé lahve se otiskává osobnost a příběh vinaře. Rádi vám ho budeme vyprávět.

Autentickým vínům jsme propadli už před mnoha lety, proto jsme založili značku Autentisté a začali pořádat festival Praha pije víno.

Všichni vinaři, s nimiž spolupracujeme, jsou naši přátelé

Zní to možná jako fráze, ale je to skutečně tak. Za našimi vinaři často a rádi jezdíme na vinice, kde si necháváme vyprávět, jak se daří jejich keřům, které víno budou lahvovat... jak popsat náš vztah? Důvěra prověřená roky (a litry vín) a úcta k jejich nelehké práci (viděli jste někdy upracované ruce vinaře…?) Vinaře zveme k nám do baru – chceme, abyste se do nich mohli zamilovat i vy.

Kdo za tím stojí

Bogdan Trojak
zakladatel VELTLINu – vinař – básník – romantik

Než Bogdan otevřel náš vinný bar, devět let sám vinařil. Pokud ho nepotkáte ve VELTLINu, najdete ho pracovat (nebo psát básně) na vinohradu, který vysadil ve Velkých Žernosekách. Coby vrchní propagátor autentických vín založil značku Autentisté a festival Praha pije víno.

Standa Soukup
spolumajitel VELTLINu – hlava i ruce – vášnivý kuchař

Standa je v každodenním kontaktu s vinaři a jejich víny. Spolu s týmem, který vede, vybírá, jaké víno budete moct ochutnat v baru nebo v některé z kaváren a restaurací, kam vína dodává. Práci si nosí i domů: rád ochutnává vinné „úchylárny”, skrze které se teleportuje za vinaři, které považuje za svou druhou rodinu.

Kristýna Moravcová
manažer baru - provozní - děvče z hor

Kristýna si jednou šla poslechnout Standovu přednášku o naturálních vínech, a o pár měsíců se stala hlavní sommelierkou VELTLINu. Když není v baru, najdete ji u vinařů, se kterými tráví veškerý volný čas. Co na Kristýně milujeme (a zároveň nám to trochu cuchá nervy) je její horská povaha, kterou si s sebou přinesla z rodných Krkonoš. 

Petra Vítková
sommelier - skotská spojka

Petra má roky zkušeností jako baristka i barmanka. Pracovala v koktejlové sekci Dishoom Edinburgh, a právě v hlavním městě Skotska propadla naturálním vínům. Když jsme se dozvěděli, že se vrací zpět do Česka, nemohli jsme ji neoslovit. A tak můžete Petru a její nadšení a zápal potkávat u nás v baru. 

Fakturační údaje

Bioclub s. r. o. 
Křižíkova 488/115,
Praha 8 

IČ: 25364545 
DIČ: CZ 25364545

Číslo účtu: 22224080/5500

Firma Bioclub s.r.o. je zapsaná u Městského soudu v Praze, oddíl C 215866