Co se u nás děje

Nadcházející události

Uplynulé události

Degustace nanovinařství Charlie - Vinumcelebratum

Karel Stejskal alias Charlie - VinumCelebratum - pravděpodobně nejmenší, oficiálně registrované vinařství v ČR ne-li na světě. Vinohrad se nachází na zahradě na úpatí Lovoše (do budoucna bude expandovat). Všechna vína jsou připravována s minimálním zásahem a samozřejmě bez filtrace.

7. narozeniny vinného baru VELTLIN

V pátek 17. května slavíme narozeniny a chceme, abyste byli u toho. Není třeba dělat rezervaci, není třeba nosit dary. Dejte si termín do kalendářů a na sobotní ráno si nic neplánujte.

Praha pije víno / Prague Drinks Wine

Již po šesté vás zveme na festival autentických vín Praha pije víno 2019. Náš festival je největším tuzemským setkáním středoevropských vinařů, kteří se s vášní věnují tvorbě přírodních vín nepoznamenaných nežádoucími chemickými postřiky, aditivy a zbytečnými sklepními manipulacemi.

Večer s biodynamickou kosmetikou dieNikolai

Přijďte vyzkoušet a dozvědět se více o první biodynamické kosmetice z vinných hroznů na světě. dieNikolai je projekt Martina Saahse z vinařství Nikolaihof. Během akce bude možnost ochutnat i vína z produkce vinařství.

Degustace: Vulkanická vína ze Sitna

VÍNO spod VULKÁNU SITNO je spolek tří vinařství (Pivnica Čajkov, marvla TINDO a Pivnica Brhlovce), jejichž vína pocházejí ze sopečného podloží vulkánu Sitno. Nová vína přijedou představit ve středu 17. dubna přímo do základny VELTLIN.

Meet the winemaker: Milan Nestarec

Milan Nestarec přijede po delší době do Prahy představit nová vína. Půjde o výběr z aktuálních ročníků 2016 a 2017. Nečekejte však klasickou řízenou degustaci, půjde o volnou formu "setkání s vinařem", kde se můžete volně ptát na cokoliv vás bude ohledně vína zajímat.

Degustace: Wimmer-Czerny

Každý rok v polovině března jezdí pravidelně představovat svá vína Hans Czerny. Ani letos tuto tradici nijak nehodláme měnit a tak se můžete 21. března těšit na ukázky z ročníku 2018.

Degustace vinařství Sveti Martin

Peter Stegovec z vinařství Sveti Martin ze slovinské oblasti Vipavská dolina se zaměřuje hlavně na lokální odrůdy jako Zelen, Pinela, Rebula a Barbera. Díky unikátnímu klimatu mají jeho vína originální charakter. Přijďte se sami přesvědčit na řízenou degustaci.

Friday Wine Fever: Jure Štekar / Brda, Slovenia

Meet the winemaker. V pátek 8. února přijede Jure Štekar a přiveze sebou několik nových vín, která tentokrát představíme v uvolněném režimu páteční party. Místo dlouhých proslovů si přijďte dát sklenku nebo láhev ve společnosti vinaře.

Degustace: Matthias Hager

Matthias Hager je stálice v našem portfóliu prakticky od začátku. Charakteristickou „kamptalskou kouřovinu“ už běžně poznáváte i na slepých degustacích, a tak není potřeba vinařství nějak složitě představovat. Na degustaci představí aktuální průřez sortimentem.

Franz Weninger: Frankovky

Franz Weninger aka Císař frankovek z Burgenlandu – alespoň tam mu přezdíváme ve VELTLINu. A na degustaci, kterou pro vás chystáme, sami pochopíte proč. Zaměříme se výhradně na frankovky – kromě dvou základních ochutnáme všechny „single vineyard“, které dokonale odráží vliv půdy na hrozny.

Kar za Monarchii

Bude tomu přesně sto let, co nadobro zmizela širší vlast našich předků, ona nejpestřejší vinařská velmoc Evropy, k jejímuž odkazu se VELTLIN od začátku hrdě hlásí. Voláme tedy všechny naše štamgasty, všechny rudonosé nostalgické pijáky, všecičky legalistické monarchisty s náklonností k vínu, aby zavítali na symbolický kar, jenž se bude konat v pondělí 29. října od 19 hodin.

Klinec Medana - první pražská degustace

Po letech přátelských návštěv jsme se rozhodli, že chceme pro vína slovinského vinařství Klinec nadchnout i vás, a tak je nyní najdete v naší nabídce. A máme radost, že už ve středu 1. listopadu přijedou Simona a Aleks Klincovi k nám do VELTLINu na jejich vůbec první pražskou sólo degustaci. Buďte u toho, tohle bude vinná teleportace do slovinského regionu Goriška Brda.